inspekce nemovitostí energetický průkaz  energetický audit energetický audit
 
 

 

 

 

 

 

Aktuální dění

Předsmluvní ujednání a energetický štítek

Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR dnes zveřejnili podmínky další výzvy v programu Nová zelená úsporám určenou pro rodinné domy. Jde o tzv. kontinuální výzvu, v rámci které bude možné žádat o dotaci průběžně až do roku 2021. Příjem žádostí startuje už zítra. K dispozici je pro letošní rok 520 milionů korun, v příštím roce bude k dispozici očekáváných dalších 2,85 miliardy korun.

Příjem žádostí startuje už zítra. K dispozici je pro letošní rok 520 milionů korun, v příštím roce bude k dispozici očekáváných dalších 2,85 miliardy korun.
Zásadní novinkou programu Nová zelená úsporám je dlouhodobá kontinuální forma výzvy. Ta se od běžné výzvy liší tím, že není omezena na několik měsíců, ale potrvá až do konce programu, tedy do roku 2021. Během této doby program přerozdělí zhruba 27 miliard korun získaných z prodeje emisních povolenek.

Předsmluvní ujednání a energetický štítek

Prodáváte svůj rodinný dům či byt, komerční nemovitost, hotel či restauraci? Tyto informace jsou zde pro Vás, co by ochrana Vašeho záměru úspěšného prodeje bez následných komplikací. Nový občanský zákoník již od 1.1.2014 chrání významným způsobem spotřebitele na straně kupujících a to v ohledu předsmluvních podmínek a seznámení se s obsahem či skutečnostmi vedoucím k úplné informovanosti. Pokud tato část smluvního ujednání není naplněna, může být kupní smlouva zneplatněna a to částečně, nebo úplně. Energetický štítek a průkaz je jedním z těchto dokumentů, který naplňuje podstatu předsmluvních podmínek.

Energetický štítek - SEI

Požádali jsme o vyjádření Ing. Pavla Gebauera, ředitele Státní energetické inspekce, jak posuzuje tento státní orgán věc průkazů energetické náročnosti budov ve vztahu k zákonu, nemovitostem a  veřejnosti. Kdy je třeba řešit vypracování energetického průkazu, na jakou nemovitost se tato povinnost vztahuje. Jak získat energetický průkaz od SVJ při prodeji bytové jednotky. Kolik hrozí SVJ pokuta při nedodání energetického průkazu majiteli bytu, který si průkaz písemně vyžádá. Získali jsme tak pro realitní makléře  a majitele nemovitostí cenné informace, které je možné si zde exkluzivně přečíst.

Dne 11. února 2015 prošel návrh novely zákona 406/2000 Sb. o hospodaření energií posledním čtením, kde se v jednotlivých případech řešily drobné úpravy a tzv. “slovíčkaření“ v jednotlivých pasážích celého zákona a změna ve vztahu k bytovým domům. I v tento den proběhly médii různé informace zaměřené na změnu zákona s tím, že se zde komunikovalo, že průkazy na bytové domy budou zrušeny.

Minulý týden proběhlo hromadné školení pro makléře společnosti DŮM Realit, kde se tohoto školení účastnilo bezmála 100 makléřů z různých kanceláří a poboček realitní sítě DŮM Realit.

Na začátku prosince 2014 došlu k uzavření vzájemné smlouvy o spolupráci s další významnou realitní značkou Fincentrum Reality, s.r.o. kde společnost Comfort space, a.s

Společnost Comfort space, a.s. uzavřela globální smlouvu a poskytování technických služeb v oblasti zpracování energetických průkazů a inspekcí nemovitostí se sítí kanceláří CENTURY 21

Společnost Comfort space, a.s. uzavřela partnerskou smlouvu a poskytování technických služeb se společností CENTRA, a.s.

29. 10. 2014 prošla vládní novela zákona 406/2000 o hospodaření energií prvním čtením poslanecké sněmovny parlamentu, kdy k navrhovaným změnám nebylo žádných připomínek. Více zde...

Návrh zákona 406/2000 je připraven tak, aby prošel schválením do konce roku 2014 s platností od 1.1. 2015. Více čtěte zde...

Některé společnosti nabízejí levný energetický audit, který však nemusí projít kontrolou inspektorů. Nezbude než zaplatit audit znovu.

Od ledna 2014 na tuto povinnost pamatuje také nový občanský zákoník. Konkrétně ukládá prodávajícímu podmínku, podle které je nutné přiložit ke kupní smlouvě všechny dokumenty související se samotným objektem...

22. 6. 2013 - V souvislosti se zavedením povinných energetických průkazů a štítků MPO chystá změny, které se však neshledávají s oporou se zájmy České republiky s dotacemi pro následující léta 2014 -2020.
 

V úterý 16. dubna proběhla tisková konference ministra průmyslu a obchodu Martina Kuby, kde pan ministr informoval o svých záměrech zmírnit současnou legislativu, která zavádí povinnost energetických průkazů.

Chystáte se prodat svůj dům či byt a nemáte stále vyhotovený energetický průkaz? Od 1. dubna tyto průkazy jsou povinné jak při prodeji, tak už i při samotné nabídce objektů v inzerci. Více Vám zde přinášíme prostřednictvím zpravodajství EKONOMIKA 24.

Zájem o energetické průkazy domů. Nenaplněná očekávání. Firmy, které vystavují energetické průkazy budov, jsou dosavadním malým zájmem majitelů nemovitostí zklamány. Výrazný nárůst poptávky by měl přijít až v dubnu.

Zakoupili jste si 6. 2. 2013 Mladou Frontu DNES s přílohou Doma věnovanou mimo jiné energetickým průkazům? Celému článku je třeba vytknout hned několik vážných nedostatků. Pokud se budete podle něj řídit, můžete si přivodit nepříjemnosti. ....

Vzhledem k nepřesným informacím, které šíří některá média, bychom vás rádi seznámili s novelou zákona 406/2000 Sb., která pro vlastníky budov a jednotek zavádí povinnost zpracování průkazu energetické náročnosti budovy.

V rámci nově zaváděné povinnosti od roku 2013 jsme pro Vás společně s odborníky na téma průkazů energetické náročnosti budov připravili 25 otázek a odpovědí, které jsou nejčastěji kladenými dotazy od současných vlastníků objektů či bytových jednotek.

Dnes 19. září 2012 schválila poslanecká sněmovna novelu zákona 406 / 2000 sb. o hospodaření energií v novém znění při hlasování, které do poslanecké sněmovny nedávno vrátil náš prezident Václav Klaus...

30. 4. 2012 - PENB od roku 2013. Ne to není špatný vtip, ale realita, která čeká Českou republiku již za několik málo měsíců. Přesněji řečeno, od 1. 1. 2013 vstoupí do platnosti a účinnosti novela zákona č. 406/2000 sb. o hospodaření energií, která změní mnohým majitelům nemovitostí zcela zásadně pohled na dům či byt.

23.9.2010 - Certifikace se rozšiřuje, novostavby budou jen pasivní. Stavebnictví a trh s nemovitostmi čekají v brzké době revoluční změny.