inspekce nemovitostí energetický průkaz  energetický audit energetický audit
 
 

 

 

 

 

 

Energetický průkaz při pronájmu

Pronajímáte svůj byt, dům, kancelář, sklad, bytový či nebytový prostor?

Připravili jsme pro Vás přehled, kdy se Vás týká povinnost zpracování energetického průkazu od 1. 7.2015, abyste se vyhnuli současným či budoucím problémům, pokud by energetický průkaz nebyl pro pronájem nemovitosti zpracován.

Povinnost zpracování průkazu energetické náročnosti budovy se týká vlastníků, pokud:

  • Objekt se pronajímá jako ucelená budova
  • Objekt je komerční nemovitost, která je pronajímána jako ucelená budova a vlastník ji sám neprovozuje
  • Objekt je sklad a pronajímá se jinému provozovateli

Obecně je povinnost zajistit průkaz energetické náročnosti budovy při uzavírání nových smluv od 1. ledna 2013. Na smlouvy uzavřené před tímto datem se nevztahuje povinnost vlastníka dodat nájemci ke smlouvě energetický průkaz. Pouze pro nově uzavírané smlouvy.

Kdy se povinnost zpracování průkazu energetické náročnosti budovy vlastníka netýká:

  • Jestliže se pronajímá dílčí část objektu a část objektu je užívána vlastníkem ke své činnosti nebo bydlení do konce roku 2015.
  • Jestliže se jedná o samostatnou bytovou jednotku v bytovém domě do konce roku 2015.
  • U průmyslových a výrobních provozů, dílenských provozoven a zemědělských budov se spotřebou energie do 700 GJ za rok.

Povinnost PENB se dále nevztahuje na objekty výrobních hal, sportovních zařízení a technických prostor, které nejsou určeny k administrativní činnosti.

Výše uvedené skutečnosti Vám pomohou rozlišit, zda průkaz energetické náročnosti budovy potřebujete. Jestliže se Vás povinnost týká, rádi Vám energetický průkaz zpracujeme profesionálně a bez rizika za několik dnů od zadání objednávky. Díky 85 technickým inspektorům po celé ČR můžeme již druhý den posoudit Váš dům a zpracovat do následných 48 hodin energetický průkaz.

Od 1. ledna 2016 musí být PENB součástí každé nově uzavírané nájemní smlouvy předávené při uzavření nájemní smlouvy nájemci.

Pozor na podvody a rizika plynoucí z nekvalitně provedeného průkazu nebo nezpracování průkazu jako takového. Energetický průkaz je dokument popisující technický stav a energetickou náročnost budovy, která musí dle zákona odpovídat skutečnosti. Tento dokument nelze porovnávat podle ceny, ale podle kvality a záruk, které je schopen zpracovatel majiteli nemovitosti poskytnout.

Proč právě my

Poskytujeme svůj profesionální servis realitním společnostem RE/MAX, DUMREALIT, HOME4PEOPLE, FINCENTRUM Reality a CENTURY 21 napříč celou ČR. Váš energetický průkaz Vám s garancí vypracujeme do několika dnů včetně zaměření a posouzení celé nemovitosti.

 

objednavka_buton